LAJMI I FUNDIT:

Ujërat e rrëmbyeshëm e qonin drejt vdekjes, alpinisti amerikan shpëtohet në momentet e fundit nga polici jashtë detyre

Ujërat e rrëmbyeshëm e qonin drejt vdekjes, alpinisti amerikan shpëtohet në momentet e fundit nga polici jashtë detyre

Një video dramatike që është publikuar nga autoritetet në Kaliforni të SHBA-ve, shfaqin momentin kur kalimtarët e rastit dhe një polic jashtë detyre shpëtojnë një 24-vjeçar, i cili derisa po bënte alpinizëm në Kaliforni kishte rënë në ujërat e rrëmbyeshëm.

Reklama

“Alpinisti në fakt po ecte përgjatë shtegut Angels Fools në Madera, kur duket se nuk e vlerësoi mirë shpejtësinë e ujit që rridhte nëpër lumin që vendosi ta kalojë”, thuhet në kumtesën e zyrës së sherifit në Madera, transmeton Telegrafi.

“Rryma e ujit e kishte mbajtur të ngujuar dhe për pak sa nuk e ngufati”, ka deklaruar policia që kishte dalë në vendin e ngjarjes, shkruan Independent.

Alpinistin e ri e kishte gjetur fillimisht polici jashtë detyre i cili gjatë orarit të punës patrullon nëpër autostradat e Kalifornisë, ndërsa në kohë të lirë ecë nëpër shtigje kodrinore me familjen e tij.

Brand Donley kishte përdorur një lloj toje të bluzës për ta tërhequr nga rrymat e fuqishme të ujit. Në videon amatore të publikuar më poshtë, shihet se si Donley dhe kalimtarët e tjerë të rastit ia shpëtojnë jetën të riut.

“Çdo sekondë kalonte sasi e madhe e ujit. Është vështirë të paramendohet se dikush mund të shpëtojë në ato rrethana”, ka deklaruar Donley për ABC News. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Ish-kreu i inteligjencës kroate për sulmin terrorist në veri: Është shuplakë e madhe për Vuçiqin

Ish-kreu i inteligjencës kroate për sulmin terrorist në veri: Është shuplakë e madhe për Vuçiqin

Kroacia
Kalo në kategori