LAJMI I FUNDIT:

Haradinaj mbështet protestën kundër sulmeve në veri, që organizohet nga studentët shqiptarë në Evropë

Haradinaj mbështet protestën kundër sulmeve në veri, që organizohet nga studentët shqiptarë në Evropë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka dalë në përkrahje të protestës së organizatave të studentëve në Evropë, kundër sulmit terrorist në veri të Kosovës.

“Në mbështetje të protestës së organizatave të studentëve shqiptarë në Evropë, e planifikuar të mbahet nesër në Bruksel, kundër sulmeve terroriste në veri të vendit”, ka thënë Haradinaj, përmes një postimi në Facebook.

Haradinaj ka shtuar se angazhimi i rinisë shqiptare dhe i tërë diasporës dëshmon lidhjen që kanë ata me atdheun.

“Angazhimi i të rinjve shqiptarë por edhe i tërë diasporës sonë në promovimin e një të ardhme paqësore dhe prosperuese për të gjithë, dëshmon lidhjen që kanë ata me atdheun”, ka përfunduar Haradinaj. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Lajme
Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Kalo në kategori