LAJMI I FUNDIT:

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flicku do të ngarkohet me një detyrë të madhe kur ai zyrtarisht të marrë drejtimin e Barcelonës si trajner.

Një ndër fushat ku ai duhet të jetë i kujdesshëm është ajo e afatit kalimtar, ku së bashku me drejtorin sportiv Deco, do të kenë fjalën kryesore për vajtje-ardhjet.

Nëse marrim parasysh situatën e rënduar financiare të blaugranasve, është më se e nevojshme që lëvizjet e duhura të bëhen, dhe lidhur me situatën e disa lojtarëve në ekip janë ngritur dyshime.

Barcelona do të detyrohet që të adresojë situatën e Joao Felix dhe Joao Cancelos gjatë javëve në vazhdim.

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut
Lexo po ashtu Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Që të dy lojtarët do të rikthehen tek klubet e tyre, Atletico Madrid dhe Manchester City respektivisht, pas përfundimit të Euro 2024, dhe nuk është fare e sigurt nëse e ardhmja e tyre do të vazhdojë tek Barcelona.

Felix nuk pritet që të qëndrojë, por çështja e Cancelos është 50/50. Sipas gazetës katalanase Sport, Barcelona pritet që të diskutojë kushtet me Cityn për ta zgjatur marrëveshjen e huazimit të portugezit, por Flick nuk është i bindur nga ideja që të blihet përfundimisht Cancelo, pasi nuk e bindin aftësitë e tij defanzive.

Në rast se Xavi do të qëndronte tek Barcelona, sigurisht që drejtuesit e klubit do të bënin të pamundurën për të blerë përfundimisht kartonin e portugezit, por tani me Flick në krye, situata mbetet krejtësisht e paqartë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori