LAJMI I FUNDIT:

Hansi Flick e fton si ndihmës të tij ish-lojtarin e Barcelonës

Hansi Flick e fton si ndihmës të tij ish-lojtarin e Barcelonës

Hansi Flick ka marrë drejtimin e Barcelonës, teksa synon që ta rikthej gjigantin katalunas te trofetë.

Megjithatë trajneri gjerman ka kërkuar nga një ish-lojtar i katalunasve t’i bashkohet atij në stafin e trajnerëve.

Thiago Alcantara befasisht ka vendosur t’i jap fund karrierës si futbollist, teksa synimi është që të bëhet një trajner në të ardhmen.


Thiago Alcantara, pensionohet befasisht nga futbolli në moshën 33 vjeçare
Lexo po ashtu Thiago Alcantara, pensionohet befasisht nga futbolli në moshën 33 vjeçare

Barcelona, Bayern Munich dhe Liverpool ishin tri skuadrat e karrierës, ndërkohë që mund të rikthehet aty ku e nisi.

Drejtimin e katalanasve e ka marrë një gjerman, Hansi Flick, i cili i ka dërguar një ftesë të parefuzueshme.

“Thiago, rikthehu te Barcelona si zëvendësi im”, janë fjalët që ish-trajneri i Bayernit dhe kombëtaren gjermane i ka drejtuar mesfushorit.

Për të cilin ka një admirim dhe vlerësim të veçantë që prej kohës kur punuan e fituan së bashku te Bayerni.

Sport ka raportuar se ditëve të ardhshme Thiago Alcantara do t’i jap një përgjigje përfundimtare Flick, pasi oferta e trajnerit gjerman e ka tunduar atë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori