LAJMI I FUNDIT:

Hansi Flick ‘i beson’ yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick ‘i beson’ yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Mesfushori i talentuar i Barcelonës, Gavi thuhet se mund të largohet nga Camp Nou këtë verë, pasi trajneri Hansi Flick është i gatshëm ta lërë 19-vjeçarin të largohet.

Sipas raportimeve që vijnë nga Katalonia, strategu gjerman i beson më shumë mesfushorit 21-vjeçar, Fermin Lopez.

Gatishmëria e Flick për të pranuar një largim për Gavin, i cili është parë si një talent brezash, është për shkak të problemeve të lëndimit të të riut.

Maresca i kërkon Chelseat të nënshkruajë me dy yje që Flick nuk i do te Barcelona
Lexo po ashtu Maresca i kërkon Chelseat të nënshkruajë me dy yje që Flick nuk i do te Barcelona

Pasi një lëndim në gju e preku 19-vjeçarin në vitin 2021, i cili u pasua nga një thyerje e nofullës në të njëjtin vit, Gavi u prek seriozisht nga një çarje e ligamentit të kryqëzuar. Lëndimi afatgjatë e mbajti atë jashtë konkurrencës gjatë gjithë sezonit të fundit, nga nëntori 2023.

Një raportim nga El Nacional ka zbuluar opinione ekspertësh rreth çështjeve të lëndimit të spanjollit, të cilat pretendojnë se ai mund të mos jetë në gjendje të arrijë potencialin e tij të mëparshëm. Edhe pse Xavi Hernandez vazhdoi të besonte te mesfushori, trajneri është shkarkuar.

Hansi Flick do të jetë trajneri i ri dhe raportimi shton më tej se gjermani nuk e sheh Gavin si një titullar të padiskutueshëm në mesfushë. Trajneri është i gatshëm ta lërë 19-vjeçarin të largohet për një tarifë të arsyeshme, ndërsa në vend të kësaj ka besim te Fermin Lopez.

Lopez ka dalë në plan të parë te Barcelona për shkak të lëndimeve të rregullta në mesfushë, dhe ai i ka tejkaluar pritshmëritë gjatë gjithë sezonit.

Në La Liga, ai luajti 31 ndeshje, duke shënuar tetë gola, ndërsa gjithashtu grumbulloi gjithsej 11 në të gjitha garat. Flick thuhet se ka vendosur të punojë me Lopez duke ecur përpara, dhe nëse Gavi merr oferta të mëdha nga klube të tjera evropiane, Barca do të ishte e gatshme ta shesë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori