LAJMI I FUNDIT:

Haaland shënon het-trik, Man City kalon në gjysmëfinale të FA Cup

Haaland shënon het-trik, Man City kalon në gjysmëfinale të FA Cup

Manchester City ka shënuar fitore ndaj Burnleyt me rezultat të thellë 6-0 në kuadër të çerekfinales së FA Cup.

Reklama

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë prej dy golave të qytetarëve.

Erling Haland shënoi në minutat 32’ dhe 35’  për epërsinë e skuadrës së Pep Guardiolas.

Norvegjezi kompletoi het-trikun në minutën e 59-të të ndeshjes për 3-0.

Julian Alvarez shënoi në minutën e 62-të për 4-0.

Palmer shënoi me tu futur në lojë për 5-0, ndërsa Alvarez shënoi golin e dytë personal për 6-0.

Me këtë fitore Man City kaloi në gjysmëfinale të FA Cup. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Granit Xhaka me dy gola të shpejtë për Arsenalin

Premier League
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Ferizaj siguron barazhin, ndërsa Dukagjini do luajë në Evropë

Superliga
Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Barazojnë Gjilani e Ballkani, fiton Drita

Superliga
Kalo në kategori