LAJMI I FUNDIT:

Guardiola ua tregon derën e largimit tre futbollistëve

Guardiola ua tregon derën e largimit tre futbollistëve

Pep Guardiola ka ndarë mendjen rreth largimeve të lojtarëve prej Manchester Cityt.

Mediat britanike raportojnë se trajneri spanjoll nuk do ti përfshijë tre futbollistë në ndeshjen e parë kampionale kundër Sunderland, e cila zhvillohet të dielën në Ettihad Stadium të Citizens.


Bëhet fjalë për mbrojtësin, Eliaquim Mangala, mesfushorin Samir Nasri si dhe sulmuesin Wilfred Bony, të cilët nuk kanë vend më skuadrën e Citizens, transmeton Telegrafi.

Gjersa për Nasrin ka shfaqur interesim Roma, për Bonyn janë të interesuara skuadrat turke, Besiktas dhe Galatasaray.

Francezi Mangala mund të përfundojë edhe ai te skuadra romake apo te ndonjë ekip i Ligës Premier. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Një formacion me lojtarët që pritet të kenë klub të ri në janar - nga De Gea te Osimhen

Ndërkombëtare
Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Manchester City bie në vendin e katërt me humbjen nga Aston Villa

Premier League
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
Kalo në kategori