LAJMI I FUNDIT:

Guardiola tha se Napoli është skuadra më e mirë në Evropë, por përgjigja që mori nga Spalletti ishte e ashpër

Guardiola tha se Napoli është skuadra më e mirë në Evropë, por përgjigja që mori nga Spalletti ishte e ashpër

Trajneri i Napolit, Luciano Spalletti, thotë se nuk do të bie preh e “lojërave” të Pep Guardiolas, i cili tha se kjo skuadër është aktualisht një nga më të mirët në Evropë.

Reklama

Pas fitores së Manchester Cityt ndaj RB Leipzigut në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, Guardiola tha se Napoli, së bashku me Arsenalin, janë aktualisht skuadrat më të mira në Evropë.

Por trajneri i Napolit, Luciano Spalletti, thotë se nuk është krenar për fjalët e Guardiolas.

“Unë nuk jam krenar për fjalët e Guardiolas. Në fakt, nuk ndjej asgjë për atë që ai tha. Unë i di lojërat e përdorura nga trajnerët për të bërë presion ndaj kundërshtarit”.

“Vërtet, a duhet ta vendosim Napolin përpara Manchester Cityt? Mendoj se ka një arsye pse ata shpenzojnë 900 milionë euro, dhe ne vetëm nëntë? Ata duan të na lartësojnë në mënyrë që në fund të jetë më e lehtë të na rrëzojnë”, ka thënë Spalletti.

Man City kërkon Osimhen nga Napoli
Lexo po ashtu Man City kërkon Osimhen nga Napoli

Napoli eliminoi pa shumë vështirësi Eintracht Frankfurtin dhe të premten do të zbulojë rivalët e tyre në çerekfinale.

Bashkë me ta në short janë edhe Milani, Manchester City, Reali, Bayern, Benfica, Interi dhe Chelsea. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Çmenduria nga Arabia Saudite: Miliarda euro në vitet e ardhshme për të tërhequr emrat më të mëdhenj të futbollit

Ligat tjera
Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

La Liga
Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Shuma marramendëse që do të përfitojë Benzema gjatë qëndrimit në Arabinë Saudite

Ligat tjera
Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Enigma me të cilën përballet Pochettino te Chelsea: 32 lojtarë në skuadër, nënshkrime, të huazuar, largime

Premier League
Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Zaha në radhë për Superligën saudite, klubi i Ronaldos ka gati ofertën për ish-sulmuesin e Unitedit

Ligat tjera
Kalo në kategori