LAJMI I FUNDIT:

Guardiola jep një sugjerim të madh për të ardhmen e tij në Man City

Guardiola jep një sugjerim të madh për të ardhmen e tij në Man City

Pep Guardiola ka dhënë një tjetër të dhënë të madhe për të ardhmen e tij te klubi i madh i Ligës Premier, Manchester City.

Trajneri spanjoll është në krye të Cityt që nga viti 2016, dhe sezonin e kaluar ai e udhëhoqi klubin drejt një triumfi të trefishtë historik.


City i Guardiolës konsiderohen ndër skuadrat më të mirë në histori, megjithëse hija e hedhur mbi Etihad Stadium nga akuzat financiare me të cilat përballet klubi e ka lënë në dyshim të ardhmen e tij.

“Qytetarët” akuzohen për 115 shkelje të rregullave financiare të Ligës Premier, duke përfshirë akuzat se kanë fryrë marrëveshjet e sponsorizimit dhe nuk kanë bashkëpunuar me hetimet. City i ka mohuar këto akuza.

“Dënimi më i pakët, largimi nga Liga Premier” – ish këshilltari i Man Cityt paralajmëron klubin nëse 115 akuzat vërtetohen
Lexo po ashtu “Dënimi më i pakët, largimi nga Liga Premier” – ish këshilltari i Man Cityt paralajmëron klubin nëse 115 akuzat vërtetohen

Kontrata aktuale e Guardiolës është caktuar të skadojë në vitin 2025, por ai tani ka lënë të kuptohet se mund të zgjasë më tej qëndrimin e tij me kampionët në fuqi të Ligës Premier.

“Ende ndihem mirë në City dhe një ditë do të përfundojë, por nuk po mendoj për këtë tani”, ka thënë fillimisht Guardiola para ndeshjes ndaj Burnley.

“Unë kam thënë shumë herë, kam gjithçka që një trajner mund të ëndërrojë. Unë kam gjithçka. Hierarkia më mbështet mua, lojtarët më mbështesin, ne kemi një mjedis të mirë”, përfundoi ai.

Mediumi Athletic kohëve të fundit pretendoi se nëse City shpallet fajtor dhe dënohet me rënie nga kategoria, disa figura në klub besojnë se Guardiola do të nënshkruante një kontratë të re pa kundërshtim.

Guardiola mund të marrë një vendim tronditës në rast se City shpallet fajtor për shkelje financiare
Lexo po ashtu Guardiola mund të marrë një vendim tronditës në rast se City shpallet fajtor për shkelje financiare

Marrëveshja e mëparshme e Guardiolës ishte caktuar të skadonte verën e kaluar, por në nëntor 2022 ai u dha fund spekulimeve duke rinovuar edhe për dy vite.

Lajmet e fundit se menaxherët Jurgen Klopp dhe Xavi Hernandez do të largohen nga pozicionet e tyre në Liverpool dhe Barcelona respektivisht në fund të sezonit, kanë sjellë tendosjen dhe presionin që përjetojnë trajnerët në fokus të ri.

Të dy e panë rraskapitjen si arsye për t’u larguar, por në nëntor Guardiola këmbënguli se ai ka ende shumë energji, pavarësisht se ka menaxhuar Cityn për më shumë se shtatë vjet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico

La Liga
Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

Gjesti i tifozëve të Real Madridit për Frenkie De Jong bëhet viral në mediat sociale

La Liga
A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

A u vodh Barcelona nga VAR-i? Pamjet tregojnë nëse Lunin e mbajti topin jashtë portës së tij

La Liga

"Lunin është brenda portës dhe topi duket sikur ka kaluar vijën" – eksperti i referimit jep mendimin e tij për momentin e shumëpërfolur

La Liga
Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

Postimi i Tebas për pritjen e Lunin shkakton rrëmujë në Spanjë

La Liga
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-2 Barcelona: Vazquez e Bellingham shkëlqejnë, Cubrasi dhe Cancelo dështim

La Liga
Kalo në kategori