LAJMI I FUNDIT:

Gruaja mbeti e befasuar kur nën dyshemenë e shtëpisë së saj gjeti një kapsulë kohore

Gruaja mbeti e befasuar kur nën dyshemenë e shtëpisë së saj gjeti një kapsulë kohore

Madeline Goodwin mbeti e habitur kur gjeti kutinë metalike me qindarka të vitit 1901, një pako cigare, një kapelë, biblën, dhe një letër, brenda një kapsule kohore.

26 vjeçarja e ka zbuluar kapsulën pasi kishte vendosur për shitje tavolinën e saj. Kur një grua shkoi për ta blerë atë, ajo zbuloi se dikur kishe jetuar në atë shtëpi.


Zonja tha se familja e saj kishin jetuar aty që nga vitet 1890, dhe për më shumë se një shekull kishin fshehur një kapsulë kohore nën dysheme, përcjell Telegrafi.

Madeline e cila jeton në Swindon, Wiltshire të Anglisë, me partnerin e saj, kishte blerë shtëpinë katër vite më parë. Ajo tani planifikon të shtojë objekte në kapsulën kohore që të zbulohet nga pronarët e ardhshëm të shtëpisë.

Megjithëse dyshja kanë thënë se artikujt e rrallë do t’i zhvendosin në një kuti tjetër për të shmangur dëmtimin e tyre në të ardhmen. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Çfarë nuk shkon me këtë shtëpi - kjo foto ngatërroi shumë dhe u bë hit për një detaj

Interesante
Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Të gjithë kanë vetëm një pyetje kur shohin këtë foto nga Bosnja: Pse?

Fun
Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Gruaja britanike padashje krijoi një iluzion optik sikur në dorë mbante një bebe, ngjall reagime në internet

Fun
Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Nigeriani shënon rekord të ri botëror duke luajtur shah pa ndërprerje për 58 orë

Interesante
Kalo në kategori