Elon Musk u emërua Personi i Vitit 2021 nga Time të hënën, duke kryesuar listën vjetore të revistës së figurave me ndikim dhe duke zbukuruar kopertinën e saj me një model flokësh gjysmë të rruar.

Dhe duket se ish e dashura e tij, Grimes, e miraton këtë.

“Dhe ai preu flokët e tij edhe për këtë foto – ikonë”, shkroi në Twitter këngëtarja 33-vjeçare e hitit “Delete Forever” – me të cilin CEO i Tesla ndan djalin 1-vjeçar, X Æ A-Xii.

“Asnjë stilist, as grim haha”, u përgjigj Musk, 50 vjeç, të martën. Ai gjithashtu konfirmoi në Twitter javën e kaluar se prerja dramatike ishte një punë e bërë vet.

Reklama

Ai madje preu flokët e foshnjës X, megjithëse kjo nuk i ka penguar mediat sociale të keqpërdorin aftësitë e tij të berberit.

Reklama

Disae krahasuan miliarderin me Kim Jong Un, një kukull, Boris Johnson dhe më shumë. /Telegrafi/