LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse 

Granit Xhaka tjetër ndeshje prej lideri te Bayer Leverkusen – statistikat e tij ishin mbresëlënëse 
Reklama

Bayer Leverkuseni e ka fituar bindshëm ndeshjen e parë të fazën grupore të Ligës së Evropës kundër Hacken me rezultat 4-0

Granit Xhaka udhëhoqi mesfushën e skuadrës gjermane, ndërsa bëri asistim mjeshtëror në golin e dytë të shënuar nga Amine Adli.


Florian Wirtz, Victor Boniface e Jonas Hofmann shënuan golat tjerë për Leverkusenin.

Xhaka ishte prej më të mirëve në fushë dhe u zëvendësua në minutën e 75-të.

Për këta minuta ai u vlerësua me notën 8.3 nga SofaScore, pasi përveç asistimit ai kishte edhe tjera statistika të mira.

Tri pasime kyçe, tri ndërhyrje në top dhe katër duele të fituara nga pesë sa kishte. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Renditja e re e FIFA-s: Kosova ngritet në pozitë rekord, Shqipëria bie për tri pozita

Përfaqësueset
Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

Barcelona merr 'vendimin përfundimtar' për Joao Cancelon

La Liga
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

La Liga
Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Përparim Hetemaj i jep sot fund karrierës 19 vjeçare, në këtë ndeshje do të gjykojnë gjyqtarët nga Kosova

Ndërkombëtare
Kalo në kategori