Granit Arifaj pas largimit të papritur i ka kërkuar falje Lirisë.

Ai përmes llogarisë personale në Facebook ka shkruar se ndarja me prizrenasit ka ardhur si rrjedhojë e mos-ambientimit.

“Dua që zyrtarisht t’i kërkoj falje klubit KF Liria kryesisë dhe të gjithë tifozëve për atë se çfarë ndodhi e që tashmë jeni në dijeni të gjithë! I falënderoj për mikpritjen që ma bënë dhe çdo gjë tjetër që ishte e përkryer. Qartësoj se nuk kishte ndonjë problem apo diçka kundër meje u largova për të vetmen arsye që nuk mundesha të ambientohem assesi dhe mendova qe është me mirë për mua edhe për klubin e Lirisë te largohem. Me shumë respekt Granit Arifaj”, ka shkruar Arifaj.

Reklama

Ndërkohë, sulmuesi i është bashkuar Feronikelit ndërsa pritet të prezantohet nesër te klubi nga Drenasi. /Telegrafi/

Reklama