LAJMI I FUNDIT:

Granero: I kam premtuar Arbeloas se do ta mposhtim Barcën

Granero: I kam premtuar Arbeloas se do ta mposhtim Barcën

Mesfushori i Real Sociedadit, Esteban Granero, ka pohuar se i ka premtuar ish-bashkëlojtarit te Real Madridi, Alvaro Arbeloas, se do ta mposhtin Barcelonën.

Një gol i vetëm nga Oyarzabal ishte i mjaftueshëm për skuadrën vendase që ta mposhtë Barcelonën.

Reklama

“Arbeloa është shoku im dhe e admiroj shumë. Unë kam biseduar me të dhe i kam premtuar se do ta mposhtim Barcën, e ne fituam”.

“Eshtë me rëndësi që mposhtëm Barcën, pasi morëm motivim shtesë”.

“Nuk mendoj nëse do të ndikojmë në La Liga apo jo, por jam i lumtur për ekipni tim. Nëse kjo i ndihmon Realit, atëherë më mirë, sepse Barca kanë qenë rivalët e mi të mëdhenj që nga fëmijëria ime”, u shpreh Granero. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori