LAJMI I FUNDIT:

Golden Eagle Ylli me suksesin e radhës në Ligën Unike, mposht skuadrën Kamza Basket

Golden Eagle Ylli me suksesin e radhës në Ligën Unike, mposht skuadrën Kamza Basket
(Foto: ligaunike.com)

Golden Eagle Ylli ka regjistruar fitoren e radhës, duke mundur Kamza Basket në udhëtim me rezultat 56-89 (13:31, 19:28, 16:19, 8:11), në xhiron e 12-të të Ligës Unike.

Reklama

Vetëm pesë minutat e parë të ndeshjes ishin të barabartë, 9:9, dhe më pas mysafirët filluan të dominojnë, ku qysh në çerekun e parë kishin deri në 18 pikë epërsi, 13:31, rezultat me të cilin përfundoi kjo pjesë. Therandasit vazhduan me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, duke e ngritur epërsinë, ku më e larta ishte 29 pikë, 28:57, ndërsa pjesa e parë përfundoi me shifrat 32-59.

Kampionët e Ligës Unike e menaxhuan epërsinë edhe në pjesën e dytë, duke mos e rrezikuar fitoren për asnjë moment. Epërsia e tyre në periodën e tretë shkoi deri në 30 pikë, 44:74, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 48:78. Dhjetë minutat e fundit ishin vetëm formalitet, me fituesin që tashmë dihej, dhe Ylli triumfoi me rezultat 56-89.

Te Kamza Basket u dalluan Eric Williams me 18 pikë e tetë kërcime dhe Edson Gjoka me 14 pikë e tetë kërcime, kurse te Golden Eagle Ylli u dalluan Erjon Kastrati me 20 pikë, gjashtë kërcime e shtatë asistime dhe Henrik Sirko me 19 pikë e shtatë asistime.

Kamza Basket ka dy fitore e dhjetë humbje, ndërsa Golden Eagle Ylli ka 11 fitore dhe një humbje.

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori