Kryeministri i Kosovës ende në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë një vendim të papritur të premten pasdite.

Ai dha dorëheqje nga posti i kryeministrit, duke qenë se është ftuar sërish nga Gjykata Speciale.

Të gjitha lajmet nga Ramush Haradinaj Të gjitha lajmet nga Ramush Haradinaj

Lidhur me këtë ka pasur reagime të shumta në rrjetet sociale nga figurat publike.

Reperi Gold AG, i cili njihet për miqësinë e tij të mirë me Ramushin, ka reaguar lidhur me këtë vendim të tij.

View this post on Instagram

NUK KA GJYQ QË M’GJYKON 🔥

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on Jul 19, 2019 at 7:46am PDT

Ai ka publikuar në Facebook dhe Instagram këngën e tij “Ska gjyq që më gjykon”, referuar faktit se tash e sa herë Haradinaj ftohet në Hagë, ndonëse disa herë është shpallur i pafajshëm.

I njëjti, para dy vitesh ishte nderuar m mirënjohjen e heroti të kombit “Shkëlzen Haradinaj”, nga familja Haradinaj në Gllogjan. /Telegrafi/