LAJMI I FUNDIT:

Goditet për vdekje një këmbësor në Drenas

Goditet për vdekje një këmbësor në Drenas

Një këmbësor ka humbur jetën sot në Drenas, pas goditjeve që ka marrë nga një veturë.

Reklama

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 10:40 kemi pranuar informatën se në rrugën “Xhevat Dogani”-Drenas, ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale.Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë, një këmbësor dhe një veturë në lëvizje. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore kanë pësuar këmbësori, i cili nuk ka arritë të përballojë plagët dhe i njëjti ka ndërruar jetë”, tha ajo.

Ahmeti tha se vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK.

Tutje, ajo pohoi se aktualisht policia ka nisë një hetim për zbardhjen e rrethanave që kanë quar deri te ky aksident trafiku, ndërkohë që ngasësja e automjetit të përfshirë në aksident është arrestuar. /Telegrafi/