LAJMI I FUNDIT:

Gjykata e Lartë ia vërtetoi Gruevskit dënimin për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjykata e Lartë ia vërtetoi Gruevskit dënimin për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjykata e Lartë hodhi poshtë kërkesën që ka parashtruar ish-kryeministri i dënuar në rastin “Dhuna në Kuvend”.

Sipas vendimit gjyqësor, është hedhur poshtë kërkesa e Gruevskit për rishqyrtim të jashtëzakonshëm të aktgjykimit për rastin “Dhuna në Qendër”.


Gjykata Themelore Penale në Shkup njoftoi se Gjykata e Lartë ka dorëzuar një vendim me të cilin kërkesa e Gruevskit, e paraqitur përmes avokatit të tij, “refuzohet si e papranueshme”.

Kujtojmë se për këtë rast Gruevski u dënua për shkak të protestave para objektit të Komunës Qendër në vitin 2013, që për pak nuk u shndërruan në dhunë serioze.

Me të njëjtin aktgjykim janë shpallur fajtorë edhe ministri i atëhershëm i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dhe pesë persona të tjerë.

Në trend Lajme

Më shumë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës

Drejtësi
Qeveria e re e Maqedonisë drejt formimit, kryetari i Kuvendit pritet të jetë shqiptar

Qeveria e re e Maqedonisë drejt formimit, kryetari i Kuvendit pritet të jetë shqiptar

Lajme
Rezulton i zhdukur tash e disa ditë, policia thotë se rasti i Gëzim Trakaniqit ka kaluar tek krimet serioze rajonale

Rezulton i zhdukur tash e disa ditë, policia thotë se rasti i Gëzim Trakaniqit ka kaluar tek krimet serioze rajonale

Lajme
Kosovës iu avancua statusi, por cili është roli dhe funksioni i Asamblesë Parlamentare të NATO-s?

Kosovës iu avancua statusi, por cili është roli dhe funksioni i Asamblesë Parlamentare të NATO-s?

Lajme
LVV thotë se pishina e Gërmisë po u jepet

LVV thotë se pishina e Gërmisë po u jepet "dostave", Komuna e Prishtinës mohon akuzat

Lajme
Fillon implementimi i Kodit të ri Doganor dhe Akcizave

Fillon implementimi i Kodit të ri Doganor dhe Akcizave

Lajme
Kalo në kategori