LAJMI I FUNDIT:

“Gjithçka ka qenë e mrekullueshme”, Depay flet për ditët e para te Atletico Madridi

“Gjithçka ka qenë e mrekullueshme”, Depay flet për ditët e para te Atletico Madridi

Memphis Depay është i kënaqur me pritjen që ka marrë nga Atletico Madridi, teksa ka folur edhe për debutimin me Los Colchoneros.

Depay u largua nga Barcelona për te Atletico Madridi para disa ditësh dhe bëri debutimin e tij në fitoren e djeshme 3-0 kundër Real Valladolid.

“Gjithçka ka shkuar mirë. Kam pasur një bisedë të mirë me trajnerin Diego Simeone dhe jam i etur të tregoj se çfarë mund të bëj”, ka thënë fillimisht Depay.

“Është një klub shumë i madh, me një histori mbresëlënëse. Kam dëgjuar shumë histori të mira prej tyre. Ata donin që unë të isha këtu. Kjo ka qenë shumë e rëndësishme në vendimin tim për të ardhur”.

“Gjëja më e rëndësishme është se Simeone dëshiron që unë të ndihem si në shtëpinë time. Kjo më emocionon. Ai njihet për pasionin e tij për klubin dhe tani ai dëshiron që unë të jem gati sa më shpejt që të jetë e mundur. Ai më pëlqente kur isha në Lyon”.

Depay preku edhe bisedat me Antoine Griezmann, i cili më parë kishte luajtur me të në Barcelonë përpara se të kthehej te Atletico.

“Ai më tha shumë gjëra të mira. Njerëzit janë të mirë, por të jem i sinqertë, kjo nuk ishte një surprizë. Ata më kanë pritur me krahë hapur dhe tani dua të filloj dhe të luaj me ekipin sa me shpejt që është e mundur”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori