Gjilani regjistron fitore të thellë ndaj Besës

(Foto: Facebook/SC Gjilani)

Gjilani ka regjistruar triumf bindës në shtëpi (5-1) përballë Besës, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 27-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 27-të me një gol të bukur nga Arbër Çyrbja. Mirëpo, Ardit Tahiri e barazoi rezultatin nga pika e bardhë (32’).

Epërsinë e vendasve e riktheu Muhamedin Useini (44’) dhe me këtë rezultat, skuadrat shkuan në pushim.

Në fraksionin e dytë vazhdoi dominimi i Gjilanit, ndërsa Gerhard Progni e ngriti epërsinë në 3-1 (59’) me një gol nga gjuajtja e lirë.

Ardit Hila ishte futbollisti i radhës që u regjistrua në listën e golashënuesve duke shënuar nga penalltia (64’).

Golin e pestë dhe të fundit për nikoqirët e realizoi Keita Razak (67’), i cili kishte hyrë në lojë në pjesën e dytë.

Me këtë triumf, Gjilani numëron 40 pikë dhe qëndron të vend të katërt në renditje, derisa Besa është e fundit në tabelë me vetëm dhjetë pikë të arkëtuar pas 27 ndeshjesh. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve