LAJMI I FUNDIT:

Gjiganti gjerman Schalke e shkarkoi trajnerin Kramer, ky është shkarkimi i tetë i trajnerëve në tre vjet

Gjiganti gjerman Schalke e shkarkoi trajnerin Kramer, ky është shkarkimi i tetë i trajnerëve në tre vjet

Frank Kramer është shkarkua nga posti i trajnerit të Schalkes pas vetëm katër muajsh.

Reklama

Arsyeja është se humbja e thellë në Hoffenheim (5-1) në Kupën e Gjermanisë, që ishte tashmë humbja e tij e shtatë në 12 ndeshje.

Gjiganti historik i futbollit gjerman pati një fillim katastrofik të sezonit, pasi në 10 xhiro të Bundesligës, kanë vetëm gjashtë pikë dhe është i parafundit.

Dy fitoret e vetme që ka arritur janë kundër Bochumit të vendit të fundit dhe në kupë kundër Bremerit të nivelit të katërt të futbollit gjerman.

Mediat gjermane shkruajnë se trajneri i ri i Schalkes do të jetë Thomas Reis, deri pak kohë më parë trajner i Bochum.

Ai do të bëhet trajneri i nëntë i Schalkes në tre vitet e fundit.

Klubi i famshëm gjerman me mbi 160 mijë anëtarë u rikthye në elitë këtë verë, por duket qartë se është larg ditëve të lavdisë, që i solli shtatë tituj gjermanë, pesë kupa dhe një Kupë UEFA. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Klubi shqiptar i futbollit Shkumbini thyen tabunë, vendos në krye të skuadrës turken Ilknur Aktas

Shqipëri
Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Lionel Messi ka vendosur për klubin e tij të ardhshëm pasi të largohet nga Inter Miami

Ndërkombëtare
Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Ylli i Bayern Munich zbulon se ka refuzuar Real Madridin para se t'i bashkohej klubit bavarez

Bundesliga
Kalo në kategori