Gjermania ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 ndaj Ukrainës në kuadër të grupit 4, në Ligën A.

Ndeshja ishte e fortë, me Gjermaninë që kishte më shumë raste.

Goli i parë në ndeshje u shënua nga gjermanët. Antonio Rudiger gjen bukur në zonë Matthias Ginterin i cili gjuan bukur dhe shënon për 1-0.

Në pjesën e parë pancerët kishin edhe tri raste të mira me Joshua Kimmich, Serge Gnarby dhe Toni Kroos, por që nuk arritën të gjenin golin.

Me të filluar pjesa e dytë Gjermania gjeti edhe golin e dytë. Një gabim i portierit vendas në kapje të topit, bën që Leon Goretzka të shënojë me kokë për 2-0.

Krejt çka bën ukrainasit ishte një gol në minutën e 77-të. Ukraina fitoi penallti, ndërsa Ruslan Malinovsky e ktheu në gol për 2-1.

Gjermania pas kësaj fitoreje ka pesë pikë dhe është në vendin e dytë, pas Spanjës që ka shtatë pikë.

Ukraina është e dyta me tri pikë, ndërsa në fund është Zvicra me vetëm një pikë. /Telegrafi/