Një sasi parash është vjedhur në arkën e xhamisë së fshatit Podgorie në Maliq. Ditën e djeshme, u konstatua e hapur arka dhe më pas u zbulua se ishin marrë para.

Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin, kapjen e autorit/ve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme. /Telegrafi/