LAJMI I FUNDIT:

Gjendet nëndetësja gjermane e fundosur para 100 vitesh (Foto)

Gjendet nëndetësja gjermane e fundosur para 100 vitesh (Foto)
Reklama

Është gjendur nëndetësja gjermane, që ishte fundosur gjatë Luftës së Parë Botërore, kur asnjë anëtar i ekuipazhit nuk kishte shpëtuar gjallë.

Pamjet e lundrës U-87 janë lokalizuar për herë të parë, që kur u sulmua dhe pësoi keq prej forcave britanike, në ditën e Krishtlindjeve të vitit 1917, transmeton Telegrafi.


Lokacioni konkret nuk është parë deri më tani, që kur shkencëtarët britanik e provuan një hidrolokator të ri, në brigjet e Uellsit.

Imazhet e shfaqin nëndetësen të ruajtur në mënyrë të përkryer, derisa qëndron e kthyer mbarë në tabanin e detit të Irlandës.

Kjo është bërë e mundur nëpërmjet teknologjisë së re, që është improvizuar për të gjetur 168 nëndetëset që besohet të jenë fundosur në atë regjion.

Të gjeturat e projektit, do të shfrytëzohen që të hulumtohen formimet e valëve dhe rrymave të ujërave, që të studiohet më mirë batica dhe zbatica. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Burri nga Gjermania shet monedhën 2 euroshe për 99 mijë

Interesante
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Vajza nuk mund ta besonte kur pa se kush po e çante murin për të hyrë në dhomën e saj

Fun
Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: 'Sirenës' i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Interesante
Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Fun
Kalo në kategori