LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë fshatra të Rahovecit mbesin pa ujë

Gjashtë fshatra të Rahovecit mbesin pa ujë
Foto: Ilustrim

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Gjakova” njofton se gjashtë fshatra nuk do të kenë furnizim me ujë, ku sipas tyre kjo vie si pasojë e një defekti të gypit kryesor në Xërxe.

Fshati Gexhë, Radostë, Ratkoc, Vranjak, Bratotin dhe Dejnë do të mbesin pa furnizim me ujë, pasi që siç tregojnë nga kompania do të bëhen punime në lokalizimin dhe sanimin e defektit.


“Defekt. Të nderuar konsumatorë, ju njoftojmë se kemi defekt në gypin kryesor FI 300 në Xërxe. Për arsye të punimeve në lokalizimin dhe sanimin e defektit, jemi detyruar të ndërpresim furnizimin me ujë për fshatrat Gexhë, Radostë, Ratkoc, Vranjak, Bratotin dhe Dejnë. Ekipet tona janë duke punuar në sanimin e defektit duke ndërmarrë të gjitha masat e duhura që sa më shpejt të rikthejmë furnizimin me ujë”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Elfije Boletini
Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Perfetta Pashteta
Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

BrainHero.ai
Ministria e Financave: Dikush po tenton t’i mashtrojë pensionistët, me premtime për përfitime monetare

Ministria e Financave: Dikush po tenton t’i mashtrojë pensionistët, me premtime për përfitime monetare

Ekonomi

"Holiday In Resort 2", Shëngjin - Investimi më i zgjuar që do të bëni

Edil Project
Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi
Kalo në kategori