Filmat e festave janë një pjesë klasike e sezonit të Krishtlindjeve.

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të qeshni, të qani apo thjesht të ndjeheni më të ngrohtë, ka mënyra të tjera të argëtimit – pa lënë shtëpinë tuaj.

Këtu janë gjashtë filmat më të bukur për t’i parë në këtë sezon dhe ku mund t’i shihni ata:

1. “It’s a Wonderful Life”

Çfarë janë Krishtlindjet pa këtë film?

Ndiqni George Bailey ndërsa ai mëson se sa i rëndësishëm është kur merr një vështrim se si do të dukej jeta pa të.

I këndshëm për familjen dhe me zemër të plotë, ky është filmi i vitit 1946 me James Stewart, Donna Reed dhe më shumë të tjerë.

Ku mund ta gjeni: Amazon Video, YouTube, Google Play, iTunes, Vudu

2. “The Nightmare Before Christmas”

Përziejini pushimet tuaja me këtë film të shkruar nga Tim Burton që ndjek Jack Skellington ndërsa ai përpiqet të sjellë Krishtlindjet në shtëpinë e tij, Qyteti i Halloween.

Ku mund ta gjeni: YouTube, Amazon, Google Play, iTunes, Disney+

3. “How the Grinch Stole Christmas”

Asgjë nuk sjell më shumë gëzime për Krishtlindjet sesa Jim Carrey, i cili shfaqet me një kostum të gjelbër dhe me flokë me po të njëjtën ngjyrë, teksa sillet rreth qytetit duke vjedhur dhuratat e të gjithëve, ushqimin, dekorimet dhe më shumë – derisa të zbulojë shpirtin e vërtetë të festës.

Ku mund ta gjeni: Netflix, Amazon Video, Google Play, Vudu

4. “Home Alone”

Çfarë do të bënit ju nëse familja juaj do t’ju linte vetëm?

Nëse e pyetni Kevin McCallister, ai do t’ju tregojë të gjitha për vitin që duhej të mbronte shtëpinë e tij nga dy ndërhyrës të befasishëm me truket dhe kurthet. Padyshim që një Krishtlindje nuk do ta harrojë kurrë.

Ku mund ta gjeni: Youtube, iTunes, Google Play, HBO Go, Amazon Video, Disney+

5. “White Christmas”

Është me të vërtetë një mrekulli që nuk ka më shumë temë muzikore Krishtlindjesh, kështu që merreni në “Krishtlindje të Bardhë” për të marrë këngën teksa Bing Crosby dhe Danny Kaye kërkojnë dashuri në industrinë e muzikës dhe përpiquni të kurseni një lokal, të cilin e zotëron miku i tyre dhe ish- gjenerali.

Ku mund ta gjeni: YouTube, Netflix, Amazon Video, Google Play, iTunes

6. “National Lampoon’s Christmas Vacation”

Shihni familjen Griswold në maksimumin e tyre absolut (apo është më keq?) Kur familjet e tyre përplasëse dhe ekscentrike arrijnë të festojnë festat.

Kaosi duket shumë i zbutur një fjalë për atë që pason në këtë film PG-13.

Ku mund ta gjeni: YouTube, Amazon Video, Google Play, iTunes, Vudu

/Telegrafi/