LAJMI I FUNDIT:

Gerrard në garë për të marrë drejtimin e Wiganit

Gerrard në garë për të marrë drejtimin e Wiganit

Trajneri anglez, Steven Gerrard ka hyrë në garë për t’u bërë trajneri i ri i klubit nga Championship, Wigan Athletic.

Koha e tij në Aston Villa përfundoi në fund të tetorit pas 11 muajsh në krye dhe tani ai është në kërkim të një roli të ri.


Pasi ka trajnuar në futbollin skocez dhe më pas në Ligën Premier, ndoshta një hap poshtë në Championship mund të jetë një lëvizje e përsosur për Gerrard për të mësuar si menaxher.

Wigan shkarkoi Leam Richardson pas tetë ndeshjesh pa fitore, pavarësisht faktit se ai nënshkroi një kontratë të re tre-vjeçare vetëm disa javë më parë.

Ata triumfuan me një gol të vonshëm nga Curtis Tilt kundër Blackpoolit sot për të fituar 2-1, në një fitore që kaloi përpara Blackpool-it në vendin e 22-të, si dhe barazoi me West Brom, i cili qëndron një vend më lart.

Përderisa ende nuk ka raporte zyrtare që e lidhin ish-trajnerin e Villas me këtë rol, ai është renditur lart në listën e kandidatëve të mundshëm nga lojtarët.

Sipas Skybet, Gerrard po garon për të marrë drejtimin me emra si Duncan Ferguson, Sean Dyche, Shaun Maloney dhe Rob Edwards.

Gerrard cilësohet si zgjedhja ‘magjepsëse’, por mbetet për t’u parë nëse ai do të bëjë një hap mbrapa për sa i përket ligës që dëshiron të menaxhojë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

Mbretëria Zidane në Real Madrid Castilla - djemtë e legjendës franceze arrijnë shifrën magjike

La Liga
Saarbrucken vazhdon ëndrrën,  pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Saarbrucken vazhdon ëndrrën, pas Bayern Munichut eliminon edhe gjigantin tjetër nga Kupa e Gjermanisë

Bundesliga
UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

UEFA ua shet arabëve Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje 'të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Premier League
Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Arbër Hoxha një hap larg Dinamo Zagrebit, por gjiganti kroat pëlqen edhe anësorin e Ballkanit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Notat e lojtarëve, Man Utd 2-1 Chelsea: McTominay dhe Sanchez më të mirët

Premier League
Kalo në kategori