LAJMI I FUNDIT:

Gere është martuar me Alejandra Silvan, e cila është 35 vjeçare

Gere është martuar me Alejandra Silvan, e cila është 35 vjeçare
(Foto: Getty Images)

Richard Gere ka pohuar se është njeriu më i lumtur në univers pas martesës me partneren e tij, Alejandra Silva.

Reklama

Gruaja e aktorit është 35 vjeçare, ndërsa ylli hollivudian është 68 vjeçar. Ata u martuan në një ceremoni në rançin e Gere në New York.

(Foto: Getty Images)

“Ndihem sikur jam në një përrallë reale. Padyshim, më duket se jam femra më e lumtur në botë”, ka thënë Alejandra për Hello!.

Të gjitha lajmet për Richard Gere
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet për Richard Gere

“Unë jam njeriu më i lumtur në univers. Si të mos jem? Jam martuar me një femër të bukur, e cila është e mençur, e ndjeshme, e përkushtuar t’u ndihmojë njerëzve, është argëtuese, ka durim, që di të falë, është gatuese e shkëlqyer dhe i bën sallatat më të mira në botë”.

“Alejandra mediton, është vegjetariane, një nënë e shkëlqyer, ka prekjen e një engjëlli… dhe është spanjolle: Vendi i mbretërve dhe mbretëreshave, i Cervantes dhe Bunuel… Nuk ka më mirë se kaq”, ka thënë Gere.

(Foto: Getty Images)

Çifti është në lidhje që nga viti 2014, ndërsa ishin takuar, kur Richard kishte qëndruar në një hotel që është në pronësinë e familjes së Alejandras.

Thashethemet për martesën e tyre kishin nisur që nga dhjetori i vitit të kaluar, mirëpo asokohe Silva i kishte përgënjeshtruar spekulimet.

Kjo është martesa e tretë e aktorit, i cili ka qenë i martuar për katër vite me Cindy Crawford dhe 14 vite me Carey Lowell.

Alejandra ka qenë e martuar me Govind Friedland, me të cilin ka një djalë. /Telegrafi/

(Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Me qëllimin që t’ua kthejë dashurinë ndjekësve të shumtë, Luizi befason fansen e tij të madhe

Me qëllimin që t’ua kthejë dashurinë ndjekësve të shumtë, Luizi befason fansen e tij të madhe

Magazina
Nuk është më ‘dhëndri’ i Luis Enriques? Ferran Torres thuhet të jetë ndarë nga e dashura

Nuk është më ‘dhëndri’ i Luis Enriques? Ferran Torres thuhet të jetë ndarë nga e dashura

Magazina
Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Tifozja e Kroacisë, Ivana Knoll rikthehet në rrjete sociale me një vallëzim provokues

Magazina
Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Pas ndarjes nga Blero, Afrona Dika prezanton të dashurin e ri

Magazina
David Beckham i bën fansat të qeshin duke imituar gruan e tij në rutinën e bukurisë

David Beckham i bën fansat të qeshin duke imituar gruan e tij në rutinën e bukurisë

Magazina
Kalo në kategori