LAJMI I FUNDIT:

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavit i është hequr zyrtarisht statusi i lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës, mes një mosmarrëveshjeje për regjistrimin e kontratës, dhe gjithashtu duhet të heqë dorë nga fanella e tij e preferuar me numër 6.

Reklama

Mesfushori 18-vjeçar trashëgoi numrin ikonë të skuadrës, i cili ishte i veshur më parë nga trajneri aktual i Blaugranave, Xavi – pasi ra dakord të shkruante kushte të reja në muajin shtator.

Sidoqoftë, La Liga po bllokon regjistrimin e një marrëveshjeje të re pasi Barça vazhdon të ketë vështirësi financiare.

Gjigantët katalanas janë mbi buxhetin për sezonin 2022/23 dhe, si rezultat, i diplomuari në La Masia, Gavi do të duhet të qëndrojë në librat e klubit Juvenil A për momentin – me La Liga që konfirmon të njëjtën gjë kur përditëson listën e skuadrës së Barcelonës në faqen e tyre zyrtare.

Gavi do të rikthehet në fanellën me numër 30 që ai mori kur bëri një përparim të madh te Barça – dhe ndeshja vjen në udhëtim në Elche të shtunën.

Barcelona është e bindur se mund të lirojë hapësirë ​​në faturën e pagave të saj për të regjistruar Gavin këtë verë – mes bisedave për interesim që po tregohet për të riun nga Bayern Munich – me Blaugranët që gjithashtu kanë rënë dakord për kontrata të reja me Ronald Araujo, Marcos Alonso dhe Sergi Roberto këtë sezon. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Inter Miami dëshiron të ndërtojë ekipin rreth Messit, synon t’i transferojë pesë yje që kanë luajtur me të

Ligat tjera
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

Neymar i gatshëm të ulë pagën për t’iu bashkuar Barcelonës

La Liga
Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Albin Kurti: Majlinda është simbol i suksesit të Kosovës - kampione në tatami, kampione në jetë dhe kampione përjetë

Xhudo
Kalo në kategori