LAJMI I FUNDIT:

Gary Lineker i kërkon Anglisë të heqë dorë nga ‘arma sekrete’ e tyre në Euro 2024

Gary Lineker i kërkon Anglisë të heqë dorë nga ‘arma sekrete’ e tyre në Euro 2024

Gary Lineker ka paralajmëruar Anglinë për përdorimin e një shishe uji për të renditur opsionet e gjuajtjes së penalltive të Holandës në gjysmëfinalen e tyre të Euro 2024.

Imazhet u shfaqën pas pritjes së Jordan Pickford, ndërsa aty u tregua se portieri i Tre Luanëve kishte një listë me emrat e lojtarëve të Zvcirës se nga cila anë do gjuajnë.

Por, Lineker ka thënë se lojtarët holandezë mund të tentojnë të vjedhin atë shishe nëse Anglia përballet me një tjetër situatë penalltish të mërkurën.


Rrjedhin 'taktikat sekrete' të Anglisë para ndeshjes me Holandën - Southgate nuk përmbahet
Lexo po ashtu Rrjedhin 'taktikat sekrete' të Anglisë para ndeshjes me Holandën - Southgate nuk përmbahet

“Unë do t’ju them se çfarë, megjithatë. Kjo është e shkëlqyeshme, por nëse do të ketë një tjetër gjuajtje penalltish, një lojtar do ta shikojë atë shishe dhe do ta marrë fshehurazi shishen”, deklaroi Lineker në podcastin Rest is Football.

“Nëse jeni duke dëgjuar, dhe unë e di që të gjithë po e dëgjoni, bëjeni ndryshe. Bëjeni në një fletë tjetër letre ose bëje në postim! Bëni një lloj tjetër gjë!”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Como përtej të gjitha pritshmërive, ish-yjet e Man Utd dhe Liverpoolit pritet t’i bashkohen

Serie A
Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Top ylli i Manchester Cityt refuzon kontratën e re dhe po kërkon largimin

Serie A
Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Shpërthen afera në Francë: Ish reprezentuesi francez i pagoi fshehtas 1.6 milion euro femrës që përdhunoi?

Përfaqësueset
Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Cucurella tregon emrin e yllit anglez për të cilin shpreson të mos luajë në finale të Euro 2024

Përfaqësueset
Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

Ndryshimi taktik i Ancelottit do të detyrojë mesfushorin kyç të Real Madridit të ulet në stol

La Liga
Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Spanja tronditet nga një grindje e furishme që përfshin lojtarin kryesor një ditë para finales së Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori