LAJMI I FUNDIT:

Gaethje tregohet i ashpër dhe banal ndaj McGregorit pas humbjes me nokaut nga Poirier

Gaethje tregohet i ashpër dhe banal ndaj McGregorit pas humbjes me nokaut nga Poirier

Justin Gaethje ka thënë se ai ishte shumë i kënaqur kur pa Conor McGregorin të nokautohej dhe pretendon se do të tërhiqet nga UFC nëse irlandezi merr një titull.

McGregor u mposht në raundin e dytë nga Dustin Poirier në ngjarjen kryesore të UFC 257 në Etihad Arena dhe rezultati tronditës pa irlandezin të binte në vendin e gjashtë në radhët e peshave të lehta .

Gaethje, i cili humbi ndaj Khabib Nurmagomedov në UFC 254 në atë që mund të jetë lufta e tij e fundit nëse nuk e ndryshon vendimin e tij të pensionit, u kënaq shumë.

Momenti kur Poirier e nokautoi pamëshirshëm McGregorin
Lexo po ashtu Momenti kur Poirier e nokautoi pamëshirshëm McGregorin

Luftëtari amerikan ka përdorur edhe fjalë banale ndaj McGregor, pas humbjes së këtij të fundit ndaj Poirier.

“Unë nuk ndjehem keq për të, jam i lumtur për Poirier, jam i lumtur që Poirier doli atje dhe e mposhti atë”, ka thënë fillimisht Gaethje në një intervistë për ESPN.

“Më pëlqen të shoh një llafazan duke u rrëzuar, nuk ka asgjë që më bën më të lumtur”.

Pësoi humbje turpëruese nga Dustin Poirier - Conor McGregor kërkon që të ketë shansin të garojë për titull sërish
Lexo po ashtu Pësoi humbje turpëruese nga Dustin Poirier - Conor McGregor kërkon që të ketë shansin të garojë për titull sërish

“Të shohë një copë m**i të rrëzuar, ishte e shkëlqyeshme, e doja atë”.

“Ai nuk po lufton për një titull. Unë do të mendoj që të mos luftojë më kurrë në UFC nëse ai lufton për një titull”, përfundoi amerikani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori