Andrew H. Walker, një fotografe e njohur, krijoi një projekt fotografie madhështor për të treguar se si fytyrat reale të të famshmëve ndryshojnë nga imazhet e tyre publike në revista.

Së pari, ai u kërkoi atyre të paraqiteshin para një aparati si zakonisht. Pastaj, u kërkoi të pushojnë dhe të jenë vetja.

Kështu mund të shohim se si njerëzit duken të famshëm kur janë prapa skenave.

Bright Side shkruan se disa nga yjet e kanë marrë këtë projekt si një sfidë për të vepruar në botën e tyre të brendshme, përcjell Telegrafi.

Ndoshta xhirimi është bërë tashmë një pjesë e personaliteteve të tyre, kështu që ata preferonin të zbulonin veten në këtë mënyrë.

Ekziston edhe një pikë tjetër interesante: fotografja nuk ka shpjeguar se cila foto tregon fytyrën publike dhe që përshkruan atë reale.

Në shumicën e rasteve përgjigja është e qartë, por jo gjithmonë kështu. Dhe kjo e bën projektin mjaft intrigues!

Shikoni fotografitë në vazhdim:

Anne Hathaway

Ewan McGregor

Cynthia Nixon

Jeremy Renner

Gerard Butler

Bryce Dallas Howard

Richard Gere

Glen Powell

Gael Garcia Bernal

Lily-Rose Depp

Rachel Weisz

Gaby Hoffmann

Aaron Eckhart

Amy Adams

Sigourney Weaver

Jennifer Connelly

/Telegrafi/