LAJMI I FUNDIT:

Fytyrat e yjeve në kopertina dhe realitet – ndryshimet që vetëm fotografët i vërejnë (Foto)

Fytyrat e yjeve në kopertina dhe realitet – ndryshimet që vetëm fotografët i vërejnë (Foto)
Anne Hathaway

Andrew H. Walker, një fotografe e njohur, krijoi një projekt fotografie madhështor për të treguar se si fytyrat reale të të famshmëve ndryshojnë nga imazhet e tyre publike në revista.

Reklama

Së pari, ai u kërkoi atyre të paraqiteshin para një aparati si zakonisht. Pastaj, u kërkoi të pushojnë dhe të jenë vetja.

Kështu mund të shohim se si njerëzit duken të famshëm kur janë prapa skenave.

Bright Side shkruan se disa nga yjet e kanë marrë këtë projekt si një sfidë për të vepruar në botën e tyre të brendshme, përcjell Telegrafi.

Ndoshta xhirimi është bërë tashmë një pjesë e personaliteteve të tyre, kështu që ata preferonin të zbulonin veten në këtë mënyrë.

Ekziston edhe një pikë tjetër interesante: fotografja nuk ka shpjeguar se cila foto tregon fytyrën publike dhe që përshkruan atë reale.

Në shumicën e rasteve përgjigja është e qartë, por jo gjithmonë kështu. Dhe kjo e bën projektin mjaft intrigues!

Shikoni fotografitë në vazhdim:

Anne Hathaway

Ewan McGregor

Cynthia Nixon

Jeremy Renner

Gerard Butler

Bryce Dallas Howard

Richard Gere

Glen Powell

Gael Garcia Bernal

Lily-Rose Depp

Rachel Weisz

Gaby Hoffmann

Aaron Eckhart

Amy Adams

Sigourney Weaver

Jennifer Connelly

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Efi Dhedhes flet për sherrin me Zhaklin Lekatarin në prapaskenë gjatë një spektakli të Big Brother VIP Albania

Magazina
Titrimi shqip-shqip i serialit

Titrimi shqip-shqip i serialit "Rrushe" shkakton një valë me 'meme' interesante dhe video qesharake në rrjetet sociale

Magazina
Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Mbrëmje e paharrueshme për Uzunin, pas ngjitjes në La Liga - futbollisti shqiptar propozon për martesë partneren në mes të fushës

Magazina
Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Anwar Hadid shihet i mërzitur rrugëve të New Yorkut pak ditë pas mesazheve thumbuese ndaj Dua Lipës dhe të dashurit të saj të ri

Magazina
Ronela Hajati shpallet fituese e edicionit të 20-të të

Ronela Hajati shpallet fituese e edicionit të 20-të të "Netët e Klipit Shqiptar"

Magazina
Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Rina Balaj ekspozon format joshëse në imazhet e reja në bikini

Magazina
Kalo në kategori