LAJMI I FUNDIT:

Fushë Kosova pret Prishtinën në ndeshjen e fundit të xhiros së tetë

Fushë Kosova pret Prishtinën në ndeshjen e fundit të xhiros së tetë
photo by: @Shpend Ahmeti
Reklama

Fushë Kosova dhe Prishtina do të përballen në ndeshjen e fundit të xhiros së tetë në Albi Mall Superligë.

Do të jetë një duel shumë interesant me dy skuadrat që po kërkojnë të rikthehen te rezultatet pozitive.


Fushë Kosova nuk di për fitore në gjashtë ndeshjet e para të zhvilluara në Superligë, ku ka marrë vetëm një barazim dhe ka pësuar pesë disfata.

Në anën tjetër Prishtina pas një starti të mirë në katër duelet e fundit ka marrë vetëm tre pikë, duke barazuar në tre duele dhe duke pësuar një disfatë.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët kërkojnë vetëm tre pikët nga kjo përballje e cila zhvillohet në stadiumin ‘Sami Kelmendi’ në Lipjan me fillim nga ora 15:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori