Skuadra londineze Fulham u rikthye me shumë bujë në Ligën Premier këtë edicion.

Por duket se qëndrimi i tyre në elitën e futbollit anglez do të jetë vetëm për 38 takime dhe do të rikthehen në Championship.

Fulham ka mbetur mbrapa luftës për mbijetesë, ndërsa në javën e 32-të do të jetë nikoqir i Manchester Cityt.

Kampioni në fuqi i Anglisë do të kërkojë një tjetër fitore për ta vazhduar garën për titullin e kampionit me Liverpoolin.

Scott Parker i vendasve dhe Pep Guardiola i mysafirëve kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Fulham: Rico, Fosu-Mensah, Chambers, Christie, Bryan, Marchand, Cairney, Anguissa, Ayite, Sessegnon, Babel.

Manchester City: Ederson, Walker, Laporte, Otamendi, Zinchenko, David Silva, B. Silva, Gundogan, Sterling, De Bruyne, Aguero. /Telegrafi/