Manchester City ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndaj Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligën Premier.

Qytetarët kanë vazhduar serinë pozitive, duke marrë një fitore më të lehtë sesa mendohej në udhëtim te Fulhami.

Golat në këtë fitore të ekipit të Pep Guardiolas u shënuan nga John Stones (47’), Gabriel Jesus (56’) dhe Sergio Aguero (60’).

Manchester City fiton thellë dhe me lehtësi në udhëtim te Fulhami Manchester City fiton thellë dhe me lehtësi në udhëtim te Fulhami

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anësori i mysafirëve, Joao Cancelo, i cili u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e vendasve, Joachim Andersen që u notua me 5.6.

Reklama

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/