Drejtori sportiv i Eintracht Frankfurtit, Bruno Hubner, ka thënë se Milani mund t’i ndajë marrëveshjet për dy lojtarët, Ante Rebic dhe Andre Silva.

Dy sulmuesit i ndërruan klubet në formë huazimi dyvjeçarë në ditën e fundit të afatit kalimtar veror, ndërsa kroati së fundmi po kalon formë fantastike.

Kjo ka bërë që Rossonerët të angazhohen për blerjen e kartonit të 26-vjeçarit, ndërsa klubi gjerman është i hapur për këtë gjë.

(Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

“Duke qenë se transferimi ndodhi disa minuta para fundit të afatit kalimtar, nuk kishim kohë të merreshim vesh për opsionin e blerjes apo për shumën”.

Boban fillon bisedimet me Frankfurtin, Rebic pritet të nënshkruajë kontratë të gjatë me Milanin Boban fillon bisedimet me Frankfurtin, Rebic pritet të nënshkruajë kontratë të gjatë me Milanin

“Të dyja marrëveshjet u bënë shumë shpejt. Në fillim, ato ishin të lidhura, por ne mund t’i ndajmë ato”, ka deklaruar Hubner për Kicker. /Telegrafi/