LAJMI I FUNDIT:

Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Fotografitë ajrore tregojnë pallatin luksoz prej 14 milionë eurosh që Kylie Jenner është duke ndërtuar në Los Angeles

Kylie Jenner, 26 vjeç, po punon në pallatin e saj në Hidden Hills për tre vitet e fundit.

Fotografitë e reja ajrore të tokës tregojnë se kështjella prej 15 milionë dollarësh (14 milionë euro) është pothuajse e përfunduar. Ndërsa toka ishte më parë një katror me dhe, peizazhistët kanë punuar shumë për të e bërë atë të gjelbër, shkruan The Sun.


Pragut të pronës i janë shtuar pemë bujare për privatësi, të cilat do të parandalojnë që ndonjë i huaj të shohë zonën e madhe të jashtme që ndërtohet. Gjithashtu ka zona të mëdha me bar dhe zona të tjera që duket se janë në proces të zhvillimit të gjelbërimit.

Foto: Getty Images

Trarët e pyllëzuar në fund janë mbuluar me material çatish gri dhe muret e jashtme janë të njëjtës ngjyrë gri. Duket se Kardashian mund të shtojë një pishinë të madhe në oborrin e saj të mbuluar me një çati të përkohshme të gjelbër.

Për të hyrë në këtë shtëpi të madhe, themeluesja e “Khy” duhet të kalojë përmes një tuneli të madh që do të çojë nën ndërtesë. Rruga e saj ka qenë së fundmi e mbushur me dhe të mirë për të garantuar një vozitje të qetë brenda dhe jashtë pronës.

Foto: BackGrid

Edhe pse kanë ndodhur përmirësime të mëdha në vitet e fundit, ekipi ende ka shumë punë për të bërë. Ekzistojnë ende disa zona me dru të ekspozuar në pjesën e jashtme të shtëpisë që duhet të mbulohen me fasadë.

Hapësirat e jashtme duhet të përpunohen, dhe peizazhi ka nevojë për shumë punë. Ka seksione të mëdha me dhe në oborrin e yllit dhe pjesë të tjera të pronës janë mbuluar me çadra. Porterpotti dhe rulotë e ndërtimit janë gjithashtu të shumtë në pronë ndërsa punëtorët vazhdojnë të bëjnë përparim.

Foto: BackGrid

Kylie Jenner është më e reja e fëmijëve të Kris Jenner. Ajo njihet më së miri për rolin e saj në reality show-n “The Kardashians”, ndërsa është gjithashtu modele dhe themeluese e bizneseve të ndryshme: ‘Kylie Cosmetics’, ‘Kylie Skin’, ‘Kylie Baby’ dhe ‘Kylie Swim’.

Foto: BackGrid

Pallati i madh në Los Angeles, Kaliforni, është vlerësuar të ketë 15 dhoma gjumi. Kur ndërtimi të përfundojë, shtëpia mund të ketë një zonë sporti dhe një garazh për 12 vetura. Përveç garazhit nëntokësor, do të ketë edhe një bunker nëntokësor. Aty është ku ajo mund të strehojë veten dhe dy fëmijët e saj, Stormi dhe Aire. /Telegrafi/

Foto: BackGrid

Foto: BackGrid

Foto: BackGrid