Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, ka elektrizuar mbrëmë (e hënë) Tiranën me koncertin përmbyllës në kuadër të albumit “Future Nostalgia”.

Shqiptarët anë e mbanë shijuan performancën e yllit ndërkombëtar në sheshin “Skënderbej”, koncert ky që u organizua pikërisht për Ditën e Flamurit – 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Dua kishte përzgjedhur disa prej këngëve të saj, derisa performanca u shoqërua me momente të veçanta, si ai kur mori flamurin dhe bëri simbolin e shqiponjës.

Dua Lipa (Foto: Instagram)

Ajo po ashtu uroi të gjithë shqiptarët për Ditën e Pavarësisë duke shtuar: “Urime 110-vjetorin e Pavarësisë. Faleminderit për përkrahjen, për energjinë që po na jepni sot. Kjo është nata e fundit e turneut. Këtu sot përfundojmë në Tiranë me ju. Faleminderit shumë që jeni këtu”.

Reklama
Tabloidi britanik “Daily Mail” shkruan për performancën e Dua Lipës në Tiranë Tabloidi britanik “Daily Mail” shkruan për performancën e Dua Lipës në Tiranë
Reklama

Në fund të koncertit fishekzjarrë të shumta ndezën sheshin, që edhe pse në temperatura të ulëta ishte mbushur plot.

Për të parë më shumë nga koncerti, më poshtë ua sjellim disa imazhe të publikuara në rrjete sociale nga kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj:

View this post on Instagram

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

/Telegrafi/