LAJMI I FUNDIT:

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ballkani i Ilir Dajës është i gatshëm për ndeshjen e parë të grupeve të Ligës së Konferencës, të cilën do ta zhvillojë ndaj Viktoria Plzen.

Kampioni i Kosovës do të nis sot (e enjte) ndeshjet e edicionit 2023/24 në Ligën e Konferencës, në udhëtim te çekët e Viktoria Plzen, në ndeshjen e vlefshme për grupin C.


Ky takim pritet të zhvillohet në stadiumin “Doosan Arena” të Plzenit me fillim nga ora 21:00 dhe tashmë janë bërë të gjitha përgatitjet nga therandasit.

Ballkani nis sot kampanjën në Ligën e Konferencës, luan në udhëtim te Plzeni
Lexo po ashtu Ballkani nis sot kampanjën në Ligën e Konferencës, luan në udhëtim te Plzeni

Trajneri Ilir Daja ka një ide të qartë rreth ndeshjes së sotme dhe ka në mendje 11-shen titullarë që pritet ta hedh në fushë ndaj Plzenit.

Telegrafi mëson se Daja pritet t’i bëjë disa ndryshime në formacion duke i dhënë një fanellë titullari sulmuesit anësor, Walid Hamidi, i cili shkëlqeu në dy ndeshjet e Superligës së Kosovës, me dy asistime pas inkuadrimit nga banka.

Përveç tij në krahun tjetër të sulmit mund të luajë Bleart Tolaj, i cili shihet si favorit ndaj Almir Kryeziut dhe Ramush Ramadanit, ndërsa në maje të sulmit Albin Berisha ka më shumë gjasa sesa Arb Manaj.

Mesfusha do të jetë e pandryshuar me dyshen Edvin Kuc dhe Qëndrim Zyba, teksa Nazmi Gripshi do të jetë para tyre, lojtari që do t’i lidh repartet.

Në portë si gjithmonë pritet të startojë Enea Koliqi, së bashku me mbrojtjen e pandryshuar: Armend Thaqi, Lumbardh Dellova, Bajram Jashanica dhe Lorenc Trashi.

Formacioni i mundshëm i Ballkanit

Koliqi; Thaqi, Dellova, Jashanica, Trashi; Kuc, Zyba; Tolaj, Gripshi, Hamidi; Berisha;

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arteta pranon të “sakrifikojë” një futbollist, për të nënshkruar me një tjetër

Arteta pranon të “sakrifikojë” një futbollist, për të nënshkruar me një tjetër

Premier League
Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Kosova në vazon e dytë në Ligën C të Kombeve, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Përfaqësuesja e Kosovës
Djali i Ibrahimovicit stërvitet për herë të parë me kombëtaren, gazetarëve u ndalohet të flasin me të

Djali i Ibrahimovicit stërvitet për herë të parë me kombëtaren, gazetarëve u ndalohet të flasin me të

Ndërkombëtare
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

“Ndihesha si një idiot” – Messi zbulon festimin për të cilin është penduar që e ka bërë

Ndërkombëtare
Varane shumë afër largimit nga Manchester United

Varane shumë afër largimit nga Manchester United

Premier League
Kalo në kategori