LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i javës V-të në IPKO Superligë, futbollistët e Feronikelit dhe Ballkanit e thanë fjalën kryesore

Formacioni më i mirë i javës V-të në IPKO Superligë, futbollistët e Feronikelit dhe Ballkanit e thanë fjalën kryesore

Është mbyll edhe java e pesë e IPKO Superligës me rezultate mjaftë interesante dhe ndeshje shumë të forta.

Reklama

Feronikeli e ka fituar bindshëm derbin ndaj Dritës, duke e mposhtur këtë të fundit me katër gola epërsi.

‘Industrialistët’ shkëlqyen si ekip, por kishte edhe individ që thanë fjalën e tyre.

Ballkani kanë fituar si mysafirë, ndërsa lojtarë të saj kanë treguar formë shumë të mirë.

Më poshtë e gjeni formacionin më të mirë të javës të zgjedhur nga Telegrafi.

Portier

Ishte java e portierëve. Flamur Neziri me pritjet e tij i siguroi një pikë Flamurtarit. Ai është portier i javës.

Paraqitje superiore kishin edhe Armend Blakçori ndaj Prishtinës dhe Florijan Smakiqi ndaj Dritës.

Mbrojtja

Në të djathtë Përparim Islami. Më meritori të goli që e zhbllokoi ndeshjen, ndërsa i pandalshëm gjatë gjithë ndeshjes.

Në qendër Visar Berisha i Ballkanit dhe Adnan Haxhaj i Ferizajt.

Mbrojtës i majtë vend e ka siguruar Arbër Mone, pas paraqitjes së mirë ndaj Prishtinës.

Mesfusha

Taulant Dajaku në qendër së bashku me Egzon Shabanin. Të dy shënuan gola të rëndësishëm për skuadrat e tyre që sollën edhe pikë.

Më të avancuar janë Mendurim Hoti (Feronikeli), Jetmir Topalli (Ballkani) dhe Qëndrim Gashi (Liria).

Sulmi

I vetëm por vlen sa dy. Kastriot Rexha është zhbllokuar pikërisht kundër ish-skuadrës.

Madje ai arriti të shënojë dy herë duke e fundosur Dritën. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori