LAJMI I FUNDIT:

Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Votuesit e Ligës së Kampionëve kanë zgjedhur tashmë formacionin më të mirë të kësaj jave.

Reklama

E marta dhe e mërkura ka sjell ndeshje interesante në grupet e Ligës së Kampionëve, ku nuk kanë munguar edhe befasitë.

Edhe disa lojtarë kanë dhuruar paraqitje superiore, duke lënë gjurmë me gola dhe asistime, por edhe mbrojtje.

Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Ligës së Kampionëve

Votuesit e Ligës së Kampionëve kanë votuar tashmë dhe kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës.

Klubi me më shumë lojtarë është Borussia Monchengladbach me tre sosh, ndërsa pas tyre vjen Barcelona me dy lojtarë.

Lokomotiva e Moskës, Atalanta, Porto, Manchester Unitedi, Lazio dhe Bayern Munichu kanë nga një lojtarë.

Formacioni më i mirë: Guilherme Marinato; Oscar Wendt, Nico Elvedi, Zaidu Sanusi; Sergino Dest, Bruno Fernandes, Lars Stindl, Kingsley Coman, Robin Gosens; Martin Braithwaite, Ciro Immobile;

/Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Futbollisti i Nice kërcënon të vetëvritet duke kërcyer nga një urë e lartë 100 metra

Ligue 1
“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

“Duhet të gjej një zgjidhje” - Guardiola e pranon se Man Cityt do t'i mungojnë disa lojtarë kyç në ndeshjen e ardhshme

Premier League
Kalo në kategori