UEFA.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të ndeshjeve të treta të grupeve në Ligës e Evropës.

Reklama

E enjtja mbrëma ka shërbyer për ndeshjet e treta të grupeve për Ligën e Evropës, ku ka pasur shumë takime interesante.

Shumë futbollistë kanë treguar edhe një herë potencialin e tyre të madh, duke bindur të gjithë që janë nga ata që duhet t’i shikojmë gjithmonë duke luajtur.

Skënderbe i bukur, por nuk ka fitues ndeshja në Elbasan Skënderbe i bukur, por nuk ka fitues ndeshja në Elbasan

I tillë ka qenë edhe mbrojtësi llapjan, Bajram Jashanica, i cili ka përfunduar në formacionin e javës në Ligën Premier.

Jashanica ka pasur paraqitje superiore në takimin e mbrëmshëm ndaj Partizanit të Beogradit në takimin e përfunduar pa gola 0-0.

Trajneri i Partizanit: I kënaqur me barazimin dhe mikpritjen e shqiptarëve, duam t’ua kthejmë në Beograd Trajneri i Partizanit: I kënaqur me barazimin dhe mikpritjen e shqiptarëve, duam t’ua kthejmë në Beograd
Reklama

Ish-mbrojtësi i Hysit ka befasuar të gjithë me paraqitjen e tij, duke qenë pjesë e formacionit më të mirë me shumë emra të njohur të futbollit evropian.

Reklama

Në formacionin më të mirë të javës të Ligës Premier kanë përfunduar edhe emra të njohur si Milinkovic-Savic, Josip Ilicic, Xabi Prieto dhe William Jose.

Formacioni i javës: Giannis Anestis (AEK Athens); Alberto de la Bella (Real Sociedad), Cosmin Moti (Ludogorets), Bajram Jashanica (Skënderbeu), Dmitri Shomko (Astana); Emiliano Rigoni (Zenit), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Xabi Prieto (Real Sociedad), Josip Ilicic (Atalanta); Willian Jose (Real Sociedad), Junior Kabananga (Astana).  /Telegrafi/

Formacioni i javës: