Manchester United është mysafir i Southamptonit për përballjen që luhet në kuadër të javës së katërt në Ligën Premeir.

Ndeshja ë fillon në ora 13:30, do të luhet në stadiumin “St. Mary’s Stadium”.

Për këtë ndeshje, Southamptoni do të jetë pa Valentino Livramenton që është i lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Djajtë e Kuq nuk mund të llogarisin në Anthony Martial dhe Victor Lindelof, që po ashtu janë të lënduar.

Formacionet shartuese

Southampton: Bazunu; Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Djenepo; Lavia, Ward-Prowse; Elyounoussi, Aribo, Armstrong, Adams.

Manchester United: De Gea, Dalot, Varane, Martinez, Malacia, McTominay, Eriksen, Sancho, Fernandes, Rashford, Elanga. /Telegrafi/