Trepça ’89 dhe Ballkani përballen sot (e mërkure) për ndeshjen e mbetur nga xhiroja e tretë në Albi Mall Superliga.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 13:00, do të luhet në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Skuadra mitrovicase është në vendin e nëntë me 18 pikë dhe një fitore do t’i largonte nga zona që shpien në Ligën e Parë.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, Ballkani tenton të ngushtojë diferencën me Dritën, pasi gjenden në vendin e dytë me 33 pikë, pesë më pak se skuadra gjilanase.

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Kaqiu, Muja, Ameworlorna, Kana, Dushi, Sahiti, Nimani, Sekiraqa, Fatty, Gashi, Mba.

Ballkani: Frashëri, Kuc, Thaqi, Jashanica, Bekteshi, Emerllahu, Dellova, Gripshi, Korenica, Krasniqi, Rrahmani. /Telegrafi/

Reklama