Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Lyonit dhe Paris Saint-Germianit për përballjen në kuadër të javës së gjashtë në Ligue 1.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Parc Olympique Lyonnais’, me parisienët që shihen si favorit në letër.

Për dallim nga vendasit, kampioni në fuqi i Ligue 1 do të jetë në këtë takim pa Colin Dagba që është i lënduar.

Formacioni startues i Lyonit: Lopes, Dubois, Denayer, Marcelo, Andersen, Kone, Reine-Adelaide, Mendes, Aouar, Mephis, Dembele.

Formacioni startues i PSG-së: Navas, Meunier, Silva, Diallo, Bernat, Gueye, Marquinhos, Herrera, Di Maria, Neymar, Choupo-Moting. /Telegrafi/