LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Roma dhe Milani në përballjen kryesore të javës

Formacionet zyrtare: Roma dhe Milani në përballjen kryesore të javës

Në Stadio Olimpico, Roma dhe Milani zhvillojnë kryendeshjen e xhiros së 24 në kampionatin italian, Serie A.

Reklama

Giallorossët kanë 44 pikë në vend të pestë në tabelë dhe me fitore eventuale do ta kalojnë Juventusin duke u pozicionuar në vend të tretë në renditje.

Rossonerët që ndodhen në vend të dytë (49 pikë) kanë për qëllim që ta ngushtojnë diferencën me liderin Inter që tashmë është ngritur në kuotën e 56 pikëve.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Stefano Pioli i kanë përgatitur taktikat e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Romës: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Fazio; Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Borja Mayoral.

Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic.

/Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori