RB Leipizg do të pres Borussia Dortmundin në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga.

‘Energjikët’ nuk e kanë nisur mirë sezonin e ri, por e kanë gjetur hapin pastaj, ku pas dhjetë javësh ka 15 pikë dhe mban vendin e tetë.

Në anën tjetër ‘milionerët’ janë në vendin e dytë me 24 pikë.

Për këtë ndeshje Jesse Marsch ka vendosur të luajë me emra si Poulsen, Szoboszlai e Nkunku.

Në anën tjetër Marco Rose do të luajë Reus, Hazard e Malen.


RB Leipzig: Gulasci, Simankan, Angelino, Haidara, Poulsen, Adams, Szoboszlai, Nkuku, Mukiele, Gvardiol, Henrichs.

Borussia Dortmund: Kobel, Meunier, Pongracic, Akanji, Hummels, Witsel, Bellingham, Brandt, Reus, Hazard, Malen.


/Telegrafi/