Napoli vazhdon me formën e mrekullueshme në Serie A duke e mposhtur edhe Romën në vazhdën e suksesit në kampionatin italian.

Duke qenë skuadra fituese, Partenopei ka marrë notë mesatare më të lartë sesa Giallorossët.

Piotr Zielinski është futbollisti me notën më të lartë në takim, ndërsa vlerësim shumë të mirë ka marrë edhe mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani.

Napoli fiton ndaj Romës dhe distancohet në krye Napoli fiton ndaj Romës dhe distancohet në krye

Mbrojtësit e skuadrës mysafire, Gianluca Mancini dhe Roger Ibanez, i kanë marrë vlerësimet më të ulëta në këtë sfidë.

SofaScore e ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Napoli 2-1 Roma. /Telegrafi/