Liverpooli do të përballet me Southamptonin në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier.

Reklama

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të luhet në stadiumin “Anfield Road”.

Për këtë takim, The Reds nuk mund të llogarisin në Arthur Melon, Luis Diazin, Diogo Jotan, Naby Keitan dhe Joel Matipin, që janë të lënduar.


Standings provided by Sofascore

Në anën tjetër, The Saints do të jenë pa dyshen si Valnetino Livramento dhe Kyle Walker-Peteres, që po ashtu kanë dyshime.

Formacionet startuese:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Elliott, Fabinho, Thiago; Roberto Firmino; Mohamed Salah, Nunez.

Southampton: Bazunu; Bella-Kotchap, Caleta-Car, Salisu, Perraud; Lavia, Ward-Prowse; Armstrong, Adams, Elyounoussi; Armstrong. /Telegrafi/

Reklama