LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Franca dhe Kroacia luajnë për pikë të plota

Formacionet zyrtare: Franca dhe Kroacia luajnë për pikë të plota

Në Stade de France zhvillohet ndeshja e Ligës së Kombeve ndërmjet Francës dhe Kroacisë, e vlefshme për Grupin 1 të Ligës A.

Les Bleus kanë arkëtuar vetë dy pikë nga tri ndeshjet e mëparshme dhe ndodhen në fund të grupit.


Skuadra ballkanike është në vend të tretë me katër pikë, aq sa ka edhe Austria një vend më lartë, ndërsa ka dy pikë më pak se lideri Danimarka.

Përzgjedhësit Didier Deschamps dhe Zlatko Dalic i kanë caktuar taktikat e tyre për këtë përballje.

(Foto: Flashscore)

Formacioni startues i Francës: Maignan; Kounde, Konate, Kimpembe, Digne; Rabiot, Kamara, Guendouzi; Nkunku; Benzema, Mbappe.

Formacioni startues i Kroacisë: Ivusic; Stanisic, Sutalo, Erlic, Juranovic; Kovacic, Brozovic, Modric; Pasalic, Budimir, Brekalo.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori